Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu Alçaklığa Göz Yumanlar Emellerine Ulaşamayacaktır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Teşkilatıyla gerçekleştirilen Bayramlaşma Programı’na video konferans aracılığıyla katıldı. Programda teşkilat üyeleriyle bayramlaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, memur maaşlarıyla ilgili düzenlemelerin bayramdan sonra meclise sunulacağını belirtti. Ayrıca, 31 Mart 2024’te gerçekleşecek olan yerel seçimlere de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “94 ruhunu tekrar dirilterek, şehirlerimizin üzerine karabasan misali çöken Fetret Devri’ne hep birlikte son vereceğiz” şeklinde ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu Alçaklığa Göz Yumanlar Emellerine Ulaşamayacaktır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Müslümanlar olarak Kurban Bayramı’nı kutlamanın sevincini yaşadıklarını belirtti. Dünyanın dört bir köşesindeki 2 milyar Müslümanın aynı manevi iklimde huzur bulduğunu ifade etti. Ancak, İslam ve insanlık düşmanlarının polis korumasında gerçekleştirdikleri provokasyonlarla bu iklimi gölgelemeye çalıştıklarını söyledi. İsveç’te gerçekleştirilen saldırıya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu saldırının Müslümanların kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’e yönelik bir cürüm olduğunu belirtti. Fikir özgürlüğü adı altında böyle bir saldırıya izin verenlerin ve buna göz yumanların amacına ulaşamayacaklarını vurguladı. Erdoğan, “Türkiye olarak tahrik siyasetine de, tehdit siyasetine de kesinlikle boyun eğmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum. Terör örgütleriyle ve İslam düşmanlığıyla kararlılıkla mücadele edilinceye kadar tepkimizi en güçlü şekilde ortaya koyacağız. Müslümanların kutsallarına hakaret etmenin düşünce hürriyeti olmadığını, batılı kibir abidelerine eninde sonunda öğreteceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dili, rengi, kültürü farklı milyarlarca insanın yüreğini birleştiren Kurban Bayramı yardımlaşmanın, paylaşmanın ve dayanışmanın timsalidir” şeklinde konuştu. Bayramın, birlik, beraberlik, muhabbet ve kardeşlik duygularını güçlendirdiğini belirterek, her bayramda milletin bir kardeşlik seferberliği içinde olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Özellikle rekabetin yüksek olduğu seçimler sonrasında Kurban Bayramı’nın halk arasında samimi bir kucaklaşmaya vesile olmasını dilediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramların bencilikle mücadele ettiği günler olduğunu vurguladı. Bayramların, mal ve mülk değil, ülkeye, millete, ümmete ve insanlığa kazandırılan eserlerle anlam kazandığını ifade etti. Erdoğan, deprem felaketinin yaşandığı ülkede, bayramların depremzedelerle dayanışmayı göstermek ve yaraları sarmak için önemli fırsatlar olduğunu belirtti. Devletin ilgili kurumları, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarıyla depremzedelerin yanında olduklarını ve yeni konutların inşası için çalıştıklarını dile getirdi.

“Sevdiklerini Kaybetmenin Acısıyla Yanan Kardeşlerimize Yalnız Olmadıklarını Özellikle Bugünlerde Daha Fazla Hissettirmeliyiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sevdiklerini kaybetmenin acısıyla yanan kardeşlerimize yalnız olmadıklarını özellikle bugünlerde daha fazla hissettirmeliyiz” diyerek depremzedelere desteklerini sürdüreceklerini ifade etti. Deprem bölgesiyle birlikte diğer illeri de kalkındırma gayretinde olduklarını belirtti ve toplamda 650 bin deprem konutundan 319 bininin ilk bir yıl içinde tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi. Bayramların, depremzedelerin yeni yuvalarında geçirilmesi için çalıştıklarını ve desteklerini esirgemeyeceklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin geride kaldığını ve hemen harekete geçtiklerini belirtti. Yetkin isimlerden oluşan güçlü bir kabine kurulduğunu ve meclis ile genel merkezdeki görevlendirmelerin tamamlandığını ifade etti.

Erdoğan, “Birileri parti içi koltuk kavgasından haftalardır başlarını kaldıramazken, biz meydanlarda milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başladık. Çiftçilerimizden asgari ücretle çalışanlara, toplumumuzun farklı kesimlerine yönelik müjdelerimizi açıkladık. Emeklilerimizin maaş ve ikramiye ödemelerini bayram öncesinde yaparak hayır dualarını aldık. Konut kiralarında üst sınır uygulamasını bu sene de devam ettiriyoruz. Memur maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi, bayram sonrası hızlıca meclisimizin takdirine sunacağız. Böylece seçimlerde milletimize verdiğimiz bir sözü daha gerçekleştirmiş olmanın bahtiyarlığını yaşayacağız” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin ardından milletin partiye ve ittifaka olan güvenini bir kez daha açıkça gösterdiğini belirtti. Seçim maratonunda gösterilen çabalardan dolayı İstanbul Teşkilatı ve tüm Türkiye genelindeki yol ve dava arkadaşlarını tebrik etti. Muhalefetin seçimlerden sonra sergilediği tutumun, kapasitelerinin ve ufuklarının sınırlılığını bir kez daha ortaya koyduğunu ifade etti. Onların sadece koltuklarını koruma ve siyasi ömürlerini uzatma derdinde olduklarının görüldüğünü söyledi.

“İşin Daha Üzücü Yanı Muhalefet Cenahında Hatalardan Ders Çıkartma Gibi Bir Niyetin Olmayışıdır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin hatalardan ders çıkarma niyetinin olmamasının üzücü olduğunu belirtti. Seçim yenilgisinin faturasının depremzedelere ve köylülere kesildiğini, ülke ve millet düşmanlarıyla araya mesafe koyma konusunda bir irade sergilenmediğini ifade etti. Ayrıca, bölücü örgüt elebaşını öven provokatörlere sahip çıkıldığından, yalan ve iftira siyasetinin devam ettiğinden bahsetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin uğraştığı konulara bakıldığında sorumluluklarının ne kadar büyük olduğunun farkına vardıklarını söyledi. Türkiye’yi inşa etme görevinin kendilerinde olduğunu ve AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak yine onların gerçekleştireceğini ifade etti. Türkiye Yüzyılı’nı inşa etme görevinin omuzlarında olduğunu ve ülkeyi asırlık hayallerle buluşturma sorumluluğunun kendilerinde olduğunu belirtti. Hangi siyasi partiye oy verirse versin, 85 milyon insanın umudunun kendilerinde olduğunu söyledi. Sorunların çözüm adresinin yine kendileri olduğunu belirtti ve ekonomiden savunma sanayine, turizmden eğitime, sağlığa ve tarıma kadar her alanda ülkeyi ileriye taşıyacak kadronun, vizyonun ve azmin kendilerinde olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her bir dava arkadaşımın meseleye bu zaviyeden bakmasını istiyorum. Hiçbirimizin milletimizin umutlarını boşa çıkarma lüksü yoktur. Hiçbirimizin zafer sarhoşluğuna kapılma gibi hakkı asla ve asla yoktur. Kibir, böbürlenme, şımarma, tepeden bakma, bizim partimizde kendisine yer bulamaz. Bulmamalıdır. 21 yılda elde ettiğimiz 17’nci zafer sonrasında bize yakışan tevazudur, bize yakışan samimiyettir. Tebessümdür, anlayıştır, hoşgörüdür, bize yakışan milletimizle aramızdaki gönül köprülerini güçlendirmektir. 21 yıllık tecrübeyi ilk günkü heyecanla birleştirerek ülkemize ve milletimize hizmet yolculuğumuza devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da, kapısı çalınmayan, ulaşılmayan, kalbi fethedilmeyen hiç kimseyi bırakmayacaklarını belirtti. 24 belediyeden 19’unun kaybedilmesinin nedenlerini iyi anlamaları gerektiğini ve bu eksiklikleri hızla gidermeleri gerektiğini söyledi. Türkiye’nin aydınlık geleceği için hep birlikte daha çok çalışacaklarını ifade etti ve 2024 yerel seçimlerine hazırlanmalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, algı belediyeciliğinin İstanbul’a ve diğer muhalefet yönetimindeki illere verdiği zararları gördüklerini ve 2024 yerel seçimlerinin yeni bir dönüm noktası olacağını belirtti. Şehirlerin hizmetsizlik girdabından kurtulması için gerçek belediyecilik anlayışını hayata geçireceklerini söyledi. Bu başarının omuz omuza çalışarak gerçekleştirileceğini ifade etti.

Erdoğan, “AK Parti İstanbul Teşkilatı’ndaki siz dava arkadaşlarıma güveniyorum. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin diyorum. Kurban Bayramınızı bir kez daha içtenlikle tebrik ediyorum. Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklarda olan kardeşlerimizin Hac ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını niyaz ediyorum” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu Alçaklığa Göz Yumanlar Emellerine Ulaşamayacaktır”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merkez Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin