İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bir dizi ziyarette bulunmak üzere Hakkari’nin Yüksekova ilçesine gitti. Bakan Yerlikaya vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabinede İçişleri Bakanlığı görevine atanan Ali Yerlikaya çalışmalara başladı. Süleyman Soylu’dan İçişleri Bakanlığını devralan Ali Yerlikaya, Hakkari’yi ziyaret etti. Bakan Yerlikaya ile birlikte Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ta Hakkari Yüksekova ziyaretine katıldı.
İçişleri Bakanı Yüksekova’ya Gitti
Selahattin Eyyübü Havalimanı’na iniş yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı Hakkari Belediye ve Vali Başkanvekili İdris Akbıyık başta olmak üzere Yüksekova Belediye ve Kaymakam Başkanvekili Ömer Çimsit karşıladı. Bakan Yerlikaya’yı karşılama törenine Şemdinli ve Derecek Kaymakamları da katıldı. Hakkari Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel ve Hakkari Emniyet Müdürü Mete Pınar’ın da yer aldığı karşılaşama ekibi içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan amirler de hazır bulundu. Bakan Ali Yerlikaya, Hakkari’de polis mangasını selamladıktan sonra Yüksekova ilçesinde vatandaşlarla buluştu.
Vatandaşlardan Yoğun İlgi Gördü
Bakan Ali Yerlikaya’nın Hakkari’nin Yüksekova ilçesine yaptığı ziyarette renkli görüntüler ortaya çıktı. Esnafları ziyaret eden Bakan Ali Yerlikaya, tantuni tezgahının başına geçti. Vatandaşlara dürüm hazırlayarak ikram eden Bakan Yerlikaya yoğun ilgi gördü. İçişleri Bakanı Yerlikaya üksekova ilçesindeki incelemelerini ve esnaf ziyaretini tamamladıktan sonra 3’ncü Piyade Tümen Komutanlığı’nı ziyaret etti. İçişleri Bakanı Hakkari ziyareti için Yüksekova’dan helikopter ile ayrıldı.