İhh Genç Atölye Açıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İHH’nın yapmış olduğu katkılar sonucunda Genç Atölye halkın hizmetine açıldı. Burada yer alacak ürünler İHH’nın resmi internet sitesinde ve satış mağazasında da bulunacak. Genç Atölye’de çok fazla şey bulunuyor. Çanta, tişört, defter, ajanda gibi pek çok ürün yer alacak. Bu ürünlerden elde edilecek gelirler, İHH tarafından yurtiçi ve yurtdışında yardım çalışmaları için kullanılacak.

“Amaç Yardım Çalışmalarına Katkı Sağlamak”

Genç Atölye’den görevli Emine Ebrar Bilgin, ürünleri kâr etme amacıyla değil, yardım kampanyalarına destek olması için satacaklarını ifade etti. “Ürünleri tasarlama aşamasında özgünlüğe önem veriyoruz. Bir bilinç ortaya çıkararak belirli olan temaları kullanmaya özen gösteriyoruz. Burayı ziyarete gelecek gençlerimizin ihtiyacını karşılayacak ürünleri ortaya koymaya çalışıyoruz. Satışlar Genç Atölye’nin resmi internet sitesinden ve Fatih’te bulunan Genç Atölye Mağazasından gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Gençler İçin Çalışmalara Öncelik Veriyoruz”

Genç Atölye’nin İHH’nın yapmış olduğu çalışmalara katkı sağladığını söyleyen Emine Ebrar Bilgin, şu sözlerle devam etti:

“Biz, çoğunlukla gençlerden oluşan bir ekibiz. Gençlik projelerini desteklemeye özen gösteriyoruz. Destek verdiğimiz bu gençlik projelerine Makedonya ve Suriye’de açmış olduğumuz iki gençlik merkezine sunduğumuz katkılar en büyük örnektir. Bütün bunların yanı sıra bizler ürün bazlı çalışmalara da ağırlık veriyoruz.

2021 yılında bizler Filistin tasarımına sahip olan ürünlerimizin gelirleri ile Gazze’de Yeniden İmar Projesine destek verdik. Bu yılda da dünyada bulunan sebilleri ve çeşmeleri konu belirleyerek elde ettiğimiz gelirler ile Afrika’da bir su kuyusu açmayı hedefliyoruz. Ayrıca, pek çok kişi tarafından büyük ilgi gören Ramazan Serüvenim Paketi ürünümüz de çalışmanın ikinci yılında Arapçaya çevirerek Suriye’de bulunan okullara ve çadırlara dağıtımını yaptık”.

Genç Atölye’de gönüllü olarak çalışan Kevser Akkoyun bu atölyede gençlerin ihtiyacını eksiksiz bir şekilde karşıladıklarını belirtti. Akkoyun, Genç Atölye’de yeni çıkan ürünlerden haberdar olunması için Genç Atölye’nin sosyal medya hesaplarının takibe alınmasının öneminden bahsetti.

İhh Yardıma Koşmaya Devam Ediyor

İHH İnsani Yardım Vakfı, din, dil, din, ırk ayrımı yapmadan dünyanın her yerinde zulüm gören, yardıma ihtiyaç duyan, aç ve açıkta olan, savaş mağduru olan, doğal afetler sebebiyle mağduriyet yaşayan, yara alan, sakatlanan, evsiz ve yurtsuz kalan tüm insanlara yardımda bulunmak ve bu insanların haklarını savunmak için 1992 yılından günümüze kadar bu amaç uğruna çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. İHH ilk başta gönüllü olarak açılmıştır. 1995 yılında kurumsallaşmaya gitmiştir. İHH, yıllardır dünyanın neresinde yardıma ihtiyacı bulunan bir insan varsa yardımına koşmaya devam etmektedir.

Genç Atölye Ürünleri

Genç Atölye, sunmuş olduğu ürünlerin tasarımına büyük ölçüde önem veriyor. Yapmış oldukları tasarımlarda herkesin zevklerine hitap etmeyi amaçlıyorlar. Müşteriler isteklerini yönetime dilediği gibi bildiriyor. Bu istek ve şikayetler göz önünde bulundurularak hızla çalışmalara başlanıyor. Genç Atölye gençlik odaklı çalışmalara desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Ayrıca Genç Atölye çocukların ilgisini çekecek, onların isteklerini en iyi şekilde karşılayacak ürünleri de sunmayı ihmal etmiyor. Burada, yönetimden müşterilere hep birlikte bir ticaret haricinde el birliğiyle yardım çalışmalarına büyük katkıda bulunuyorlar. Genç Atölye, bu ekibin parçası olan herkesi “iyilik ortakları” olarak tanımlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İhh Genç Atölye Açıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merkez Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin