İstanbul Sarıyer’de denize düşen yavru kedi çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Bir kişi ucuna ip bağladığı kovayı denize sarkıtırken, bir kişi de denize girerek kediyi kovanın içine koydu. Denize düşen ve ardından kurtarılan kedi sahiplenildi.
Sarıyer’de Denize Düşen Yavru Kediyi Çevredekiler Kurtardı
2 Eylül Cumartesi günü Kireçburnu Sahili’ne gelen vatandaşlar, denizden kedi ses geldiğini fark etti. Sesin geldiği yöne bakanlar, denizin içinde yavru bir kedinin olduğunu gördü. Bir kişi, denize girerek kediye yaklaştı. Kıyıdaki bir kişi ise ucuna ip bağladığı kovayı denize sarkıttı. Denizdeki kişi yavru kediyi alıp kovaya koyduktan sonra kıyıya çıkardı.
Kurtarılan kedi korkarak, park halindeki bir otomobilin altına girdi. Çevredekiler belirli bir uğraş ile kediyi otomobilin altından da çıkardı. Çevredeki vatandaşlardan birinin kediyi evine götürdüğü öğrenildi.
Olaya ilişkin anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. İşte görüntüler;