Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından ev sahipliği yapılan 6. Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası, 3 Eylül Pazar gününe kadar Mersin Cimnastik Salonu’nda gerçekleşiyor. Bu prestijli etkinlikte, Türkiye’nin yanı sıra Avustralya, Azerbaycan, Bulgaristan, Fas, Hırvatistan, Finlandiya, İngiltere, Çin-Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İran, İsveç, Ürdün, Kanada, Katar, Kazakistan, Litvanya, Letonya, Lüksemburg, Slovenya, Sırbistan, Tayvan, Özbekistan ve Yemen’den toplam 97 sporcu yarışıyor.
Türk Milli Takımı, erkeklerde Ferhat Arıcan, Ahmet Önder, Yunus Emre Gündoğdu, Mehmet Ayberk Koşak, Mert Efe Kılıçer, Kerem Şener, Sercan Demir, Hasan Bulut ve Hamza Şamil Yılmaz’dan oluşurken, kadınlarda ise Sevgi Seda Kayışoğlu, Ceren Biner, Bengisu Yıldız, Derin Tanrıyaşükür ve Atiye Berra Karademir temsil edecek
Artistik Cimnastik Dünya Kupası’nın ilk gününde, kadınlar ve erkekler kategorisinde düzenlenen eleme müsabakalarında sporcular, en yüksek puanı alabilmek için jüri önünde mücadele etti. Bu heyecan dolu etkinlik, 3 Eylül’de sona erecek.