İletişim Başkanı Fahrettin Altun liderliğinde, 100. Yıl Koordinasyon Kurulu’nun toplandığı bir toplantı düzenlendi.
Toplantı, İletişim Başkanlığı’nın toplantı salonunda gerçekleşti ve bakan yardımcıları, başkanlıklar, Cumhurbaşkanlığı Ofisleri ve çeşitli kamu kurumlarından temsilciler katıldı. Altun, toplantıda Koordinasyon Kurulu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kutlamalarının başarıyla gerçekleşmesi, planlanması, yürütülmesi ve bütünlüklü bir iletişim stratejisiyle desteklenmesinin büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Fahrettin Altun ayrıca, Cumhuriyetin 100. yılını, birlik ve beraberlik içinde ve Cumhuriyetimize yakışır bir şekilde kutlamak istediklerini belirterek, “100. yılımız için hazırladığımız projeler ve etkinliklerle cumhuriyetimizin değerini daha da yükseltmeyi, Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda daha güçlü bir Türkiye mirası bırakmayı hedefliyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştireceğimiz 100. yıl etkinlikleri ve projeleri için tam bir koordinasyon ve uyum içerisinde çalışıyoruz” dedi.
Toplantıda, İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan projeler ve etkinlikler sunuldu ve katılımcı bakanlıkların ve temsilcilerin görüşleri alınarak yeni projeler üzerinde değerlendirmeler yapıldı.