FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Basketbol Avrupa Şampiyonası’nda ay-yıldızlılar, ikinci maçında rakibi Belçika’yı 61-57 yendi.
![Milliler Belçika'yı 61-57 Yendi](https://merkezhaber.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/11-1.webp)
Milliler Belçika’yı 61-57 Yendi
Litvanya’nın Vilnius ve Klaipeda isimli şehirlerinde düzenlenen FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Basketbol Avrupa Şampiyonası’nda Vilnius Jeep Arena’daki karşılaşmada milli sporcularımız, ilk yarıyı geride tamamladıkları (37-25) maçın ikinci yarısında üstün bir performans göstererek 61-57 galibiyetle ayrıldılar.
Galibiyetle ayrıldığımız maçta rakibimiz Belçika’dan Nastja Classeens 21 sayı kaydederken, millilerden Berfin Sertoğlu 24, Selin Gül ise 15 sayı kaydetti.
Milli sporcularımız, mücadele ettiği D Grubu’ndaki üçüncü maçında Letonya ile 1 Ağustos Salı günü 15.30’da karşılaşacak.