AK Parti İstanbul Gençlik Kolları, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7. yıl dönümünde anma programı düzenledi. Program, 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda saat 17.30’da gerçekleştirildi. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanı Muhammed Cem Çekerek, basın açıklaması yaparken, 15 Temmuz şehitleri adına Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. AK Parti teşkilat üyeleri ve üniversite öğrencileri de etkinliğe katıldı. Basın açıklamasının ardından katılımcılar 15 Temmuz müzesini gezdi.
Çekerek, konuşmasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları olarak bu anma etkinliğini düzenlemekten gurur duyduklarını ve Türk milletinin 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı gösterdiği kahramanlık destanını hatırlatmaktan büyük bir onur duyduklarını ifade etti. Milletin seçilmiş iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak için gösterdiği cesaret, inanç ve kararlılıkla tarih yazdığını belirtti. Türk milletinin tanklara, tüfeklere ve savaş uçaklarına karşı tek vücut olarak dik durduğunu ve vatanını korumak için canını feda etmekten çekinmediğini vurguladı.
Çekerek, gençlerin 15 Temmuz ruhunu yaşattıklarını ve bu ruhla demokrasiye, milli iradeye ve milletin bekasına sahip çıkmayı sürdüreceklerini belirtti. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları olarak İstanbul’un her ilçesinde ve mahallesinde faaliyet gösterdiklerini, tüm gençlerle birlikte hareket ettiklerini belirtti. Din, dil, ırk veya görüş ayrımı yapmadan 15 Temmuz ruhunu koruyacaklarını ve gelecek nesillere aktaracaklarını söyledi.