Başpehlivan Zeybek, memleketi Antalya’ya gitti. Edirne’de düzenlenen 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde bahpehlivan olan Yusuf Can Zeybek’e hemşerileri yoğun ilgi gösterdi.
662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri‘nde finalde karşılaşan Yusuf Can Zeybek ve İsmail Balaban memleketleri Antalya’yı ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen törene katılan Bahpehlivan Zeybek, altın kemerini taktı. Antalya’nın girişinden itibaren hemşerilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan güreşçiler üstü açık otobüsle şehir turu attı.
Antalya’da 2 Saatlik Kortej Turu Düzenlendi
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan program kapsamında Başpehlivan Zeybek, 2 saat süren kortej turuna katıldı. Antalyalı hemşerilerini selamlayan Yusuf Can Zeybek’in son durağı ise belediye binası oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de katıldığı törende 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde derece yapan güreşçilere ödülleri takdim edildi.
Başpehlivan Zeybek: ‘’Memleketime Altın Kemeri Getirdim’’
Başpehlivan Zeybek, ‘’Cumhuriyet’in yeni yüzyılında memleketine altın kemeri getirdiğim için hem çok mutluyum hem de çok gururluyum. İsmail Balaban ile birlikte önemli başarılar kazandık. Altın Kemeri yeniden kazanmak istiyorum. Üç defa üst üste kazanarak ebedi olarak sahibi olmayı hedefliyorum. Antalyamız güreş sporunu çok sevmektedir. Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Başkanımız Muhittin Böcek’in destekleri için teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.