Sivas-Kayseri karayolu üzerinde meydana gelen kavşakta iki otomobilin çarpışması sonucu yaşanan trafik kazası, bölgede büyük üzüntü ve endişeye neden oldu.
Taşlıdere Dinlenme Tesisleri Yanında Gerçekleşti
Saat 23.00 sıralarında Taşlıdere dinlenme tesisleri yanında gerçekleşen kaza, 3’ü çocuk olmak üzere toplamda 9 kişinin yaralanmasıyla sonuçlandı.
Polis Ve Sağlık Ekipleri Hemen Olay Yerine Sevk Edildi
Tekin Demirkaya’nın yönetimindeki 58 HK 646 plakalı otomobil, Gürün ilçesinden Sivas kent merkezine gitmek üzere yola çıktıktan sonra, Kayseri’den gelen Yunus Özkur’un kullandığı 58 ACB 758 plakalı otomobille kavşakta çarpıştı. Düğünden çıkarak konvoy yapan diğer araçtaki kişilerin ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri hemen olay yerine sevk edildi.
Yaralılar Yürek Sızlattı
Kazada, sürücü Tekin Demirkaya ve yanında bulunan aynı aileden Fadime (61) ile çocukları İbrahim Berat (3), Gözde (6), Buğra Demirkaya (1) yaralandı. Diğer otomobilde bulunan İsmail, Zübeyde, Ümmü Gülsüm ve İkranur Özkur da yaralananlar arasındaydı. Yaralılar, olay yerine çağrılan ambulanslarla Numune ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.
Kazayı geçiren sürücü Yunus Özkur yara almadan kurtuldu. Ancak, İbrahim Berat ve Buğra Demirkaya isimli çocukların hayati tehlikelerinin bulunduğu haberleri endişe yarattı. Sağlık ekiplerinin titizlikle müdahale ettiği ve tüm yaralıların en iyi şekilde tedavi edilmeye çalışıldığı belirtildi.
Trafik Akışı Etkilendi Ve Ciddi Trafik Oluşmasına Neden Oldu
Kazanın meydana geldiği bölgede trafik akışının etkilendiği ve kaza nedeninin araştırılmaya başlandığı ifade edildi. Yetkililer, kazanın sebebini tespit etmek ve benzeri olayların önüne geçebilmek adına gerekli incelemeleri titizlikle sürdürüyorlar.