Muğla’nın Bodrum ilçesinde, iki ayrı mahallede bulunan trafolarda bir gün arayla aşırı yüklenme sebebiyle çıkan yangınlar, elektrik kesintisine sebep oldu.
![Bodrum'da Bir Gün Arayla İki Trafo Yangını](https://merkezhaber.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/3-10.webp)
Bodrum’da Bir Gün Arayla İki Trafo Yangını
Trafo yangınında çıkan alevler itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, elektriğin kesilmesi sonucunda çalışmalar sürüyor. Çarşı Mahallesi için çalışmalar sürerken, Bitez Mahallesi’ne 2 saat sonra elektrik verilebildi.
![Bodrum'da Bir Gün Arayla İki Trafo Yangını](https://merkezhaber.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/3.1.webp)
Dün akşamüstü 16:00 sıralarında Bitez Mahallesi’nde bulunan elektrik trafosunda yangın çıktı. Yapılan müdahaleler sonucunda yangın söndürüldü ve sonrasında yapılan onarım çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bölgeye 2 saat sonra yeniden elektrik verilmeye başlandı.
Çarşı Mahallesi’nde ise bugün saat 14:00 sıralarında Cevat Şakir Caddesi’ndeki trafoda sıcak hava sebebiyle elektrik kullanımı artışına bağlı olarak yangın çıktı.
Kabloların ve sigortanın alev almasıyla birlikte başlayan yangın esnasında zaman zaman patlamalar meydana gelirken, kısa süreliğine panik yaşandı. Yapılan ihbar üzerine bölgeye sev edilen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek söndürdü. Söz konusu trafonun devre dışı kalmasından dolayı bölgede elektrik kesintisi yaşandı. Elektrik dağıtım firmaları tarafından bölgeye tekrardan elektrik verilebilmesi adına onarım çalışmaları başlatıldı.