Basketbol Süper Ligi takımlarından Darüşşafaka Lassa’nın başantrenörlük görevine Yakup Sekizkök getirildi.
![Darüşşafaka Lassa'nın Yeni Başantrenörü Yakup Sekizkök](https://merkezhaber.com.tr/wp-content/uploads/2023/06/3-23.webp)
Darüşşafaka Lassa’nın Yeni Başantrenörü Yakup Sekizkök
Darüşşafaka Lassa, başantrenörlük görevine Yakup Sekizkök’ün getirildiğini açıkladı.
İstanbul ekibinde Selçuk Ernak ile yolların ayrılmasının ardından başantrenörlük görevine Yakup Sekizkök’ün getirildi. Sekizkök, son olarak ise Anadolu Efes’te yardımcı antrenörlük görevindeydi.
Kulüpten söz konusu görevlendirmeye yönelik yapılan açıklamada, antrenörlük kariyerinde kulübün altyapı sorumlusu olarak da görev yapan ve 2007 yılında başlayan A takım kariyeri içerisinde Banvit, Erdemirspor, Beşiktaş, Galatasaray ve Anadolu Efes kulüplerinde yardımcı antrenör olarak görev yapan Sekizkök’ün, ilgili anlaşma ile artık başantrenörlük kariyerine İstanbul ekibinde start vereceği belirtilerek şunlar da ifade edildi;
”Kariyeri süresince iki THY Avrupa Ligi şampiyonluğu, bir EuroCup şampiyonluğu, bir FIBA EuroChallenge Kupası, beş Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu, üç Türkiye Kupası ve üç de Süper Kupa başarısı gösteren Sekizkök’e yeniden hoş geldin diyor, birlikte nice başarılar diliyoruz.”