Van’ın Çatak ilçesinde 3 gün önce dünyaya gelen erkek bebek, sarılık hastalığına yakalandı. Doktorlar tarafından bebeğin, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde daha kapsamlı bir şekilde tedavi edileceğine karar verildi. Sağlık Bakanlığı’nın devreye girmesi ile yeni doğan bebek, ambulans helikopter ile taşındı. Doktorlar, bebeğin tedavisinin devam ettiğini açıkladı.
Van’da Yeni Doğan Bebek Tedaviye Alındı
Van’ın Çatal ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde 3 gün önce dünyaya gelen bebeğin sağlık durumu endişe yarattı. Doktorlar tarafından yeni doğan bebeğin sarılık hastalığına yakalandığı teşhis edildi. Çatak ilçesindeki devlet hastanesinde yeterli tedaviyi alamayacağı düşünülen bebeğin, araştırma hastanesine götürülmesine karar verildi. Çatak Devlet Hastanesi’ndeki doktorlar, İl Sağlık Müdürlüğü ile temasa geçti.
Sağlık Bakanlığı, Bebeğe Destek Elini Uzattı
Sağlık Bakanlığı devreye girerek yeni doğan bebek için ambulans helikopter tahsis etti. Sağlık personeli tarafından hazırlanan yeni doğan bebek, ambulans helikopter ile nakil edildi. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan 3 günlük erkek bebeğin sağlık durumunun iyiye gittiği açıklandı. Bebeğin ailesi, Sağlık Bakanlığı yetkililerine ve doktorlara destekleri için teşekkür etti.