Manisa‘nın Akhisar ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle dönerek ev ve işyerlerini su bastı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nün önceden uyarısını yaptığı sağanak yağış, bugün akşam saatlerinde Akhisar’da etkisini gösterdi. Şiddetli yağış sonucunda cadde ve sokaklar su birikintileriyle dolarken, sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Bazı ev ve işyerlerini su basarken, esnaf da dükkanlarını su sızdırmaması için kapattı. Yağmura yakalanan bazı kişiler ise dizlerine kadar suya batmak zorunda kaldı.
Sağanak Yağış Nedeniyle Hastaneleri Su Bastı
Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi de su baskınına maruz kaldı. İtfaiye ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, su tahliyesi için çalışmalarını sürdürüyor.
Hastane yetkilileri, su baskını nedeniyle tedbir amacıyla hastaların tahliye edildiğini açıkladı. Hastanede tedavi gören 13 hasta, ambulanslarla Manisa, İzmir, Balıkesir ve Afyon’daki diğer hastanelere sevk edildi. Ayrıca, yağışın etkili olduğu bölgelerde Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ MAKOM ekipleri, su taşkınlarına 242 personel ve 71 araç ve iş makinesiyle müdahale ediyor.
Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi başhekimliği tarafından yapılan açıklamada, teknik ve altyapısal sorunların çözülmesi için hastanede “ayakta” poliklinik hizmeti verilmeyeceği duyuruldu.