“Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım” projesi doğrultusunda Şanlıurfa Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu’na basketbol sahası açılışı yapıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte çocuklar, basketbol oynamanın mutluluğunu yaşadı.
![Şanlıurfa’da "Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım" Projesi](https://merkezhaber.com.tr/wp-content/uploads/2023/06/5-14.webp)
Şanlıurfa’da “Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım” Projesi
BİDEV Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı’nın projesi doğrultusunda Şanlıurfa Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu’na basketbol sahası açılışı yapıldı.
Şanlıurfa‘nın Eyyübiye Mahallesi’nde bulunan Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu’na “Köylerde basketbol için BİDEV Adım Atıyoruz’ projesi doğrultusunda yapılan basketbol sahası açılışında çocuklar, basketbol oynamanın mutluluğunu yaşadı.
Yapılan açılışa dair açıklamalarda bulunan projeden sorumlu Arif Aytekin, “Depremde etkilenen bölgelere odaklanarak, o bölgede yaşayan çocuk ve gençlerin sporla tanışmalarını ve bu yolla sporun çocuklar üzerindeki gücü sayesinde daha iyi bireyler yetiştirmeye, toplumsal gelişime katkı sağlamak istiyoruz. Bu aşamada 10 pilot il belirledik. Bu okullarda tesis ve malzeme konusunda destek sağladık.” dedi.