Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yaşanan acı olay, bir ailenin hayatını sonsuza dek değiştiren trajik bir kaderle çarpıştı. Susuz Mahallesi’nin sessiz sokakları, bir çocuğun umutlarıyla doluyken, 4 yaşındaki Zeynep Bülbül’ün masumluğu, bir anlık dikkatsizlikle kara bir kaderin pençesine düştü.
Otomobilden İndiği Sırada Otobüsün Altında Kaldı
Otomobillerinden inip yola adım atan Zeynep, taşınma işleri için kullanılan servis otobüsünün altında kalarak hayatını yitirdi. O saatlerde etrafta neşeyle akan hayat, bir anda karanlığa büründü. Anne ve kardeşiyle birlikte adım atılan bu yolculuk, Zeynep’in gözyaşlarını ve oyunlarını taşıyan yolları değil, trajedinin izlerini barındırdı.
Olay Sonrası Bölgeye Sağlık Ekibi Sevk Edildi
Otobüsün ilerleyişi, küçük Zeynep’in masum bedenini acımasızca eziyorken, kaza sonrası o bölgeye sevk edilen sağlık ve jandarma ekiplerinin tüm çabaları ne yazık ki hayatı geri getiremedi.
Annenin Feryadı Yürekleri Parçaladı
Çevredekilerin cep telefonlarına yansıyan görüntüler, annenin feryadıyla doldu. O an, yürekleri dağlayan bir acı ve umutsuzluğun tarifsiz çığlıklarıydı. O annenin gözyaşları, gökyüzüne yükseldi ve belki de orada bir yıldız olarak parlayacaktı. O kara günün ardından, ailenin yüreğinde bir boşluk kaldı, yarım kalan masumluğun hüznüyle dolu.
Servis Otobüsünün Sürücüsü Gözaltına Alındı
Kaza sonrası şok içinde olan herkes, acının ve üzüntünün sarmalında kaybolmuştu. Servis otobüsünün sürücüsü, gözaltına alınarak adalete teslim edildi. Ancak bu acı, bir başka acıyı geri getirmeyecekti. Tüm soruların cevabı, geride kalan sessizlikte, yürekleri parçalayan sessizlikteydi.
Zeynep Bülbül’ün kaybı, toplumun tüm kesimlerinde yankılandı. Herkes, bir daha böyle acılar yaşanmaması için daha dikkatli olunması gerektiğinin bilincine vardı. Belki de bu trajik olay, bir uyarı niteliğinde olacak ve insanları, birbirlerine daha anlayışlı ve saygılı olmaya teşvik edecekti.