Avcılar’da, Cihangir Mahallesi’nin sessiz sokaklarında yaşayan 87 yaşındaki Mustafa İnce, evinde tek başına yaşamanın getirdiği huzurlu sakinliği sürdürürken, bir anlık dikkatsizlikle kapı kilidinin bozulmasıyla mahsur kaldı. O an, yalnızlıkla dolu dairede, kapı açılmadıkça yüreğinde kıpırdamalar başladı. Yardım çağrıları, komşuların kalplerine düşen endişenin sesi oldu.
Yaşlı Adam Kapıyı Açmak İçin Çok Çaba Gösterdi
Mustafa İnce, içeriden kilitlediği kapıyı bir türlü açamayınca, çaresizce çekiçle kırmaya çalıştı. Ancak, yaşlı ellerinin gücü yetmeyince komşularından yardım istemek zorunda kaldı. Fakat, çilingir çağırmayı düşünen komşuları, Mustafa Bey’in ücreti fazla bulması nedeniyle bu fikri reddetti. İnce, çözümü pencereden komşusuna yedek anahtarı atmakta buldu ve dışarıdan yardım istedi.
Komşuları Yardımına Koştu Ama Çaresiz Kaldılar
Çiğdem Çetin, komşusunun çaresiz çağrısına kulak verdi ve kapıyı anahtarla açmaya çalıştı, fakat nafile. Yardım için 112’yi aramak kaçınılmaz oldu. Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri, önce kapıyı anahtarla açmaya çalıştılar, ancak kilidi açmak bir hayli direndi.
![Evden çıkamadı](https://merkezhaber.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/1-71.jpg)
Açılmayan Kapı İçin 112’yi Aramak Kaçınılmazdı
Mustafa İnce’nin mahsur kaldığı daireye ulaşmak için merdivenli itfaiye aracını kullandılar. Ancak içeriden de kapı açılmayınca, endişe daha da arttı.
Gözlerdeki kaygı, yüreklerdeki endişe, Mustafa Bey’in inmek istemediği anlaşılınca, kritik bir karar alındı. Sevgi dolu görevliler, yaşlı adamı sepetli merdivenle indirmek için girişimde bulundular. Fakat İnce, inmek istemeyince, çilingir çağrısının kaçınılmaz olduğu anlaşıldı. Yaşlı adamın hayatından endişe eden çilingir, anında harekete geçti ve darbeleriyle kilidi sökmeye başladı. Yaşlı adamın sağlığına kavuştuğunu görmek, tüm ekip için büyük bir sevinç kaynağıydı.